دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
flag
تاریخ : يکشنبه 2 بهمن 1401
کد 3444

در ادامه نشست های تخصصی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با صنعت صورت گرفت:

انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک علمی، تحقیقاتی بین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و شرکت برق منطقه آذربایجان"

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و شرکت برق منطقه ای آذربایجان، روز شنبه اول بهمن ۱۴۰۱ با حضور هیاتی به ریاست محمد صادقی آزاد سرپرست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، متشکل از معاون پژوهش و فناوری، اساتید فعال ارتباط با صنعت، مدیر امور فناوری و کارشناسان حوزه ارتباط با صنعت بامدیر عامل، مدیران و کارشناسان حوزه‌های مختلف شرکت برق و منطقه آذربایجان،درمحل این شرکت به امضاء طرفین قرارداد رسید.
دکتر محمد صادقی آزاد سرپرست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، در این نشست به الگوهای همکاری بین دانشگاه و صنعت اشاره نمود وگفت: از جمله این الگوها، فرصت مطالعاتی اساتید در صنعت و جامعه، کارآموزی دانشجویان، حمایت از انجام پایان نامه های تحصیلات تکمیلی و قراردادهای پژوهشی و... است وخاطر نشان کرد: باید تحقیقات و پژوهشهای کشور را به سمت حل نیازهای صنعت و جامعه سوق داده وبا تعامل و همدلی برای رفع مشکلات صنعت و جامعه گام برداریم.
 صادقی آزاد با اعلام  آمادگی دانشگاه  برای اخذ مجوز برای بورسیه نمودن تعدادی از دانشجویان با حمایت شرکت برق منطقه ای آذربایجان تصریح کرد: استمرار نشست های تخصصی بین این دو مجموعه ما را به همکاری مشترک برای حل چالش‌ های صنعت و جامعه نزدیک تر خواهد کرد.
دکتر رسول اسماعیل زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان، ضمن استقبال وعلاقمندی به توسعه ارتباط بین دانشگاه و صنعت اشاره کرد، و گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه، تقویت هر چه بیشتر ارتباط صنعت با دانشگاه و گسترش همکاری های علمی و تحقیقاتی بین شرکت برق منطقه ای آذربایجان و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان است، وی افزود: شرکت برق منطقه آذربایجان سال گذشته به عنوان شرکت برتر همکار صنعتی دانشگاه از طرف وزارت علوم برگزیده شد، و بر همین اساس  به منظور استفاده از ظرفیت دانشگاه ها  خواستار همکاری بیش از پیش با دانشگاه است.
وی در ادامه افزود: یکی از چشم انداز های این شرکت در ارتباط با دانشگاه، در خصوص انرژی‌های تجدیدپذیر ومباحث مربوط به انرژی است، که می توان در آینده طرح ها و پروژه های مشترک را اجرا کرد.