فارسی | English
دوشنبه 31 شهريور 1399 _ 04 صفر 1442 _ 21 سپتامبر 2020
  استان آذربایجان شرقی
 
  تصاویر دانشگاه
 
  امروز
دوشنبه
شهريور 1399
31
قمری:04 صفر 1442

میلادی:21 سپتامبر 2020
 
تاریخ : يکشنبه 31 ارديبهشت 1391     |     کد : 260

پنجمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان میزبان پنجمین کنفرانس بین المللی تحقیق در عملیات در محل دانشکده الکترونیکی بود.   
                                                                       
به گزارش روابط عمومی ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر اکرمی طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این کنفرانس گفت پژوهش ارتقاءدهنده جامعه ایرانی وبه ارمغان آورنده دانایی می باشد و تمام موفقیت های بدست آمده در این زمینه برپایه تلاش وکوشش محققان وپژهشگران است. ریاست دانشگاه با اشاره بر فعالیت ها وتلاش ها ی پژوهشگران این دانشگاه پیشرفت ها ی حاصله را نشان دهنده موقعیت مناسب این دانشگاه در عرصه های علمی دانست.                                                                                        
در ادامه دکتر اکرمی با بیان قدمت واهمیت این رشته علمی که راهگشا وگره گشا ی مشکلات جامعه وباعث دستیابی به مراحل بالای علمی  می باشدو با تأکیدبر پشتیبانی نظام اسلامی در زمینه تحقیق و پژوهش از حاضران در جلسه بعنوان محققان ایرانی خواستند تا با دستور کار قرار دادن شعار تولید ملی وحمایت از کار وسرمایه ایرانی همت خود را بالا برده وزمینه تحقیق این شعاروهموار نمودن مشکلاتی که امروزه جامعه با آن دست وپنجه نرم می کند را فراهم آورند.                                                                                                                         
گفتنی است در این کنفرانس که با موضوعات محوری بهینه سازی پیوسته ،شبیه سازی ،الگوریتم های ابتکاری وفوق ابتکاری ،تحلیل پوششی داده ها و...برگزار شده بود دبیر علمی  کنفرانس تحقیق در عملیات آقای دکتر پورمحمود ورئیس انجمن علمی تحقیق در عملیات سخنانی را به مناسبت برگزاری این کنفرانس ابراز نموده ونحوه عملکرد کنفرانس را در طول سال وجایگاه این دانشگاه را در این عرصه علمی تبیین  نمودند ودر پایان اظهار امیدواری نمودند تا شرکت کنندگان ضمن بردن بهره کافی از موضوعات کنفرانس سرآغاز مبتکرانه ای را در پی ارتقاءاین علم شروع نموده وبرگ های زرینی را به افتخارات علمی کشوربیافزایند. گزارش برگزاری : 
 پنجمین کنفرانس تحقیق در عملیات در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

برگزاری اولین مسابقه تحقیق در عملیات دانشجویی کشور و پنجمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مسابقه تحقیق در عملیات دانشجویی  تاريخ 26  ارديبهشت ماه سال 1391

زمان كنفرانس در  تاريخ 27 و 28 ارديبهشت ماه سال 1391 در دانشگاه برگزار شد.

 محل برگزاري كنفرانس در داخل شهر تبريز و در محل ساختمان دانشکده الکترونیک. دانشگاه شهید مدنی آذربایجاناولین مسابقه تحقیق در عملیات دانشجویی کشور در ۲۶ اردیبهشت ماه ۹۱ برای اولین بار در کشور در دو مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد، که  در اين مسابقه 9 ( نه ) تیم در مقطع كارشناسي ارشد و  7 (هفت ) تیم در مقطع کارشناسی از دانشگاههای مختلف کشور حضور داشتند. بدين وسيله تيم هاي برتر اين مسابقه به صورت  ذیل اعلام گردید:


رتبه  كارشناسي ارشد

            نام تيم

1

مستقل دانشجويان  دانشگاه صنعتی شریف

2

دانشگاه علم و صنعت ایران

3

دانشگاه فردوسی مشهد

رتبه کارشناسی

نام تيم

1

مستقل دانشجويان  دانشگاه صنعتی شریف

2

دانشگاه فردوسی مشهد

3

دانشگاه گیلان

  مقطع کارشناسی                                                                                                       
                                                                                                                        مقطع کارشناسی ارشد                   

همچنین  پنجمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات از آبان ماه سال ۹۰ شروع به فعالیت نموده بود که مقالات پذیرش شده در این  کنفرانس در قالب محورهای زیر بود:

 

Ø     الگوریتم های ابتکاری و فوق ابتکاری

Ø     بهینه سازی ترکیبیاتی، برنامه ریزی عدد صحیح و شبکه ها

Ø     بهینه سازی تصادفی و سیستم های صف

Ø     بهینه سازی پیوسته

Ø     مدل های فازی

Ø     تحلیل پوششی داده ها

Ø     تصمیم گیری چندمعیاری

Ø     شبیه سازی

Ø     نظریه بازی ها

Ø     نرم افزارهای تخصصی تحقیق در عملیات

Ø     کاربردهای تحقیق در عملیات در علوم و مهندسی

Ø     مدل سازی ریاضی در تحقیق در عملیات

در طول کمتر از دو ماه پس از اعلام فراخوان در آدرس  Or2012.com  پذیرش مقالات با استقبال بی نظیر اساتید و پژوهشگران، حدودا 650 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که از این تعداد 200 عنوان مقاله به عنوان سخنرانی شفاهی و نزدیک به 250  مقاله به عنوان پوستر توسط داوران محترم مقالات کنفرانس پس از ارزیابی برای ارائه آماده  شد.

يكي از  وجوه تمایز این کنفرانس نسبت به کنفرانس های قبلی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات در دیگر دانشگاههای ایران اسلامی برپایی اولین مسابقه تحقیق در عملیات دانشجویی کشور بود، که بر فضای علمی و پژوهشی کنفرانس نیز افزود

لازم به ذكر است كه در اين كنفرانس سه كارگاه و پنج سخنراني عمومي تشكيل شد كه دو تا از اين سخنراني ها به صورت Online  برگزار گرديد. سخنراني هاي Online در روز چهارشنبه 27 ارديبهشت ماه سال 1391 توسط پروفسور James B. Orlin از   MIT Sloan School   و در روز پنجشنبه  28 ارديبهشت ماه سال 1391 توسط خانم دكتر سميه موذني از دانشگاه Princeton ارائه شد .