فارسی | English
جمعه 15 فروردين 1399 _ 10 شعبان 1441 _ 3 آوریل 2020
  استان آذربایجان شرقی
 
  تصاویر دانشگاه
 
  امروز
جمعه
فروردين 1399
15
قمری:10 شعبان 1441

میلادی:3 آوریل 2020
 
تاریخ : پنجشنبه 19 دي 1398     |     کد : 2577

در تجلیل از سرداران شهید برگزارشد:
 مراسم بزرگداشت سردار رشید اسلام شهید قاسم سلیمانی و همرزمان با وفایش در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد
  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با ایام سوگواری شهادت صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا (س)، مراسم و مجلس یادبود شهادت سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه، در روز چهارشنبه ۱۸ دیماه ۹۸ در مسجد دانشگاه برگزار شد. سردار مطلق از همرزمان سردار شهید سلیمانی در این مراسم طی سخنانی با تبریک و تسلیت شهادت فرمانده شجاع سپاه قدس، با اشاره به سجایای والای اخلاقی این فرمانده بزرگ، مهربان و شجاع، گفت: شخصیت و اخلاق ویژه این مرد با تقوا و بزرگ ، و اخلاص وصف ناشدنی ایشان، مشخصه اصلی  اخلاقی سردار بود بطوریکه با این حسن زیبا، همه را مجذوب خود کرده بود لذا ما باید در هر مسئولیتی که هستیم از خصوصیات برجسته این سردار بزرگ در زندگی و کار و خدمت خود بهره ببریم.
مطلق با اشاره به خوی استکباری آمریکا و دشمن دشمنان ایران اسلامی افزود: آمریکا بزرگترین شیطان و جنایتکار جهان است وبا خوی ددمنشانه اش سردار بزرگ یک ملت را بشهادت رساند، اما خدا را شاکریم که سپاه عزیز ما انتقام سخت، و وعده داده شده و سیلی محکم را به صورت دشمن فرود آورد.
دکتر حسن ولی زاده رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در این مراسم ضمن سخنانی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها وشهادت سردار رشید اسلام، سپهبد شهید قاسم سلیمانی با اشاره به قدرشناسی مردم از مدافعان نظام و انقلاب، به نحوه تشییع باشکوه پیکرهای پاک شهدا در شهرهای مختلف ایران و عراق، و عظمت و شکوه یک ملت در استقبال تاریخی و بی نظیر  از شهدا و انجام عزاداریهای مختلف، اشاره کرد وگفت:
 مردم عزیز و قدرشناس ما با حضور میلیونی خود در آیین بدرقه شهدا، بخوبی نشان دادند که قدر تلاش و خدمت خالصانه مدافعان وطن و ناموسشان را بخوبی میدانند. همانطور که دیدیم در این چند روز، باشکوهترین تجلیل را از سردار سربلند دلها و یاران باوفایش شاهد بودیم.
ولی زاده افزود: مردم ما علی رغم محاسبات غلط دشمنان، فارغ از هرنوع تفاوت ظاهری، مانند گوناگونی اقوام و زبانها و سلائق، همواره در مقابل تهدید ها انسجام و اتحاد ملی بسیار عالی دارند و اصولاهر موقع احساس کنندکشور توسط بیگانگان تهدید میشود، دنیا با یک حساسیت ملی و اجتماعی مردم ایران روبرو میشودکه ما واقعا باید قدر این سرمایه اجتماعی ارزشمند را بدانیم.