فارسی | English
جمعه 7 آذر 1399 _ 12 ربيع الثاني 1442 _ 27 نوامبر 2020
  استان آذربایجان شرقی
 
  تصاویر دانشگاه
 
  امروز
جمعه
آذر 1399
7
قمری:12 ربيع الثاني 1442

میلادی:27 نوامبر 2020
 
تاریخ : شنبه 2 آذر 1398     |     کد : 2521

بر اساس جدیدترین رتبه بندی تایمز 2020؛

  قرار گرفتن نام دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، در جمع دانشگاه های برتر در حوزه علوم فیزیکی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت : تازه ترین نظام رتبه بندی بین المللی تایمز نشان می دهد ۳۱ دانشگاه ایرانی در چهار شاخه علمی علوم زیستی، علوم فیزیکی، روانشناسی و علوم بالینی و سلامت در جمع برترین های جهان قرار دارند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکترعلی عجمی افزود : بر اساس این رتبه بندی
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با کسب رتبه جهانی +801 در حوزه علوم فیزیکی در جمع برترینهای این رشته قرار گرفت .
دکتر عجمی با بیان اینکه ، بر اساس این رتبه بندی دانشگاه، در این رشته در بین 31 دانشگاه ایرانی رتبه بیستم را کسب کرد افزود : در حوزه علوم فیزیکی ۱۳ شاخص عملکردی از جمله شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زمین و دریا، ریاضیات و آمار ، زمین شناسی و نجوم مورد ارزیابی قرار گرفته است .
دکترعجمی خاطر نشان کرد : دانشگاه پرینستون از آمریکا، موسسه فناوری کالیفرنیا از آمریکا، دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه استانفورد از آمریکا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، موسسه فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، موسسه فناوری زوریخ سوئیس، دانشگاه کالیفرنیا برکلی از آمریکا، دانشگاه شیکاگو از آمریکا جزء، 10 دانشگاه برتر دنیا در رده بندی تایمز ۲۰۲۰ حوزه علوم فیزیکی قرار گرفته اند.
یاد آور می شود ؛ این رتبه بندی شامل یک هزار و ۵۴ دانشگاه است و سال گذشته تعداد ۹۶۳ دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفته بودند.

 

==========================================