فارسی | English
سه شنبه 8 بهمن 1398 _ 03 جمادى الثانية 1441 _ 28 ژانویه 2020
سرخط خبرها :
    استان آذربایجان شرقی
   
    عکس روز
   
    امروز
  سه شنبه
  بهمن 1398
  8
  قمری:03 جمادى الثانية 1441

  میلادی:28 ژانویه 2020
   
  اوقات شرعی 
   
  تاریخ : شنبه 2 آذر 1398     |     کد : 2521

  بر اساس جدیدترین رتبه بندی تایمز 2020؛

    قرار گرفتن نام دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، در جمع دانشگاه های برتر در حوزه علوم فیزیکی

  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت : تازه ترین نظام رتبه بندی بین المللی تایمز نشان می دهد ۳۱ دانشگاه ایرانی در چهار شاخه علمی علوم زیستی، علوم فیزیکی، روانشناسی و علوم بالینی و سلامت در جمع برترین های جهان قرار دارند.
  به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکترعلی عجمی افزود : بر اساس این رتبه بندی
  دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با کسب رتبه جهانی +801 در حوزه علوم فیزیکی در جمع برترینهای این رشته قرار گرفت .
  دکتر عجمی با بیان اینکه ، بر اساس این رتبه بندی دانشگاه، در این رشته در بین 31 دانشگاه ایرانی رتبه بیستم را کسب کرد افزود : در حوزه علوم فیزیکی ۱۳ شاخص عملکردی از جمله شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زمین و دریا، ریاضیات و آمار ، زمین شناسی و نجوم مورد ارزیابی قرار گرفته است .
  دکترعجمی خاطر نشان کرد : دانشگاه پرینستون از آمریکا، موسسه فناوری کالیفرنیا از آمریکا، دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه استانفورد از آمریکا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، موسسه فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، موسسه فناوری زوریخ سوئیس، دانشگاه کالیفرنیا برکلی از آمریکا، دانشگاه شیکاگو از آمریکا جزء، 10 دانشگاه برتر دنیا در رده بندی تایمز ۲۰۲۰ حوزه علوم فیزیکی قرار گرفته اند.
  یاد آور می شود ؛ این رتبه بندی شامل یک هزار و ۵۴ دانشگاه است و سال گذشته تعداد ۹۶۳ دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفته بودند.

   

  ==========================================