فارسی | English
چهارشنبه 24 مهر 1398 _ 17 صفر 1441 _ 16 اکتبر 2019
سرخط خبرها :
  اوقات شرعی 
   
    امروز
  چهارشنبه
  مهر 1398
  24
  قمری:17 صفر 1441

  میلادی:16 اکتبر 2019
   
  تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1398     |     کد : 2472

  برگزاری تور صنعتی یک روزه تراکتور سازی ایران
  در راستای توسعه همکاری های علمی و فناوری بین دانشگاه و صنعت بازدید از مجموعه شرکتهای گروه تراکتورسازی ایران با شرکت اساتید دانشکده های فنی و مهندسی, علوم پایه و کشاورزی برگزار شد.
  گروه تراکتورسازی ایران دارای ۱۰ شرکت زیرمجموعه بوده و یکی از بزرگترین مجموعه های صنعتی کشور می باشد.
  گزارش روابط عمومی حاکیست: در این بازدیدجلسه ای مشترک در محل اجتماعات کارخانه با حضور معاون تحقیق و توسعه گروه تراکتورسازی, مدیران تحقیق و توسعه شرکت های زیرمجموعه و اعضای هیات علمی دانشگاه برگزارشد.
   در جلسه فوق، مهندس رعنا معاون تحقیق و توسعه گروه تراکتورسازی ایران به معرفی مدیران و توانمندی های شرکتهای زیرمجموعه اشاره نموده و آمادگی گروه تراکتور سازی ایران را برای توسعه همکاری های علمی ، فناوری و عقد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در غالب طرح های تحقیقاتی، دوره های کارورزی و کارآموزی و اشتغال فارغ التحصیلان و... اعلام نمود.
  در جلسه مذکور، دکتر علی عجمی معاون پژوهش وفناوری دانشگاه، ضمن معرفی پتانسیل های دانشگاه در خصوص مدل ها و انواع الگو های همکاری صنعت و دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.
  گفتنی است با توجه به انتخاب دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بعنوان متولی زون مواد پیشرفته و کامپوزیت و مصالح ساختمانی و راه سازی نمایشگاه نواوری و فناوری ربع رشیدی, ضمن معرفی نمایشگاه از مجموعه شرکتهای گروه تراکتورسازی جهت ارایه محصولات فناورانه و نیازها و چالشهای فناورانه در زون مذکور دعوت بعمل امد که با استقبال مجموعه قرار گرفت.  در پایان جلسه مقرر شد کمیته های تخصصی در حوزه های زیر تشکیل و جلسات معرفی نیازها و پتانسیل های طرفین بصورت تخصصی برگزار گردد.
  ۱- کمیته شیمی، مهندسی مواد و  مهندسی شیمی
  ۲- کمیته مهندسی مکانیک
  ۳- کمیته مهندسی برق و فناوری اطلاعات
  ۴- کمیته برنامه ریزی و مدیریت منابع نیروی انسانی