فارسی | English
دوشنبه 18 آذر 1398 _ 12 ربيع الثاني 1441 _ 9 دسامبر 2019
سرخط خبرها :
  اوقات شرعی 
   
    امروز
  دوشنبه
  آذر 1398
  18
  قمری:12 ربيع الثاني 1441

  میلادی:9 دسامبر 2019
   
  تاریخ : سه شنبه 28 خرداد 1398     |     کد : 2401

    معرفی عملکرد و پتانسیلهای  دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی  در گفتگو با رئیس دانشکده.
   

   
  دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در سال 1376 با یک رشته تاسیس شده و هم اکنون، با 44 نفر عضو هیات علمی تمام وقت و 969 نفر دانشجو ( کارشناسی: 678 نفر و کارشناسی ارشد: 280 نفر و  11 نفر دکتری ) در پنج  گروه آموزشی علوم تربیتی، روان شناسی، علوم ورزشی ، مطالعات خانواده و علم اطلاعات و دانش شناسی به فعالیت های آموزشی و پژوهشی مشغول است.
   ریاست این دانشکده بر عهده آقای دکتر رامین حبیبی، دانشیار گروه علوم تربیتی می باشد. دکتر حبیبی، دارای دکتری تخصصی روانشناسی تربیتی و پژوهشگر حوزه علوم اعصاب تربیتی است.
  دکتر حبیبی در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه، و در معرفی این دانشکده گفت: دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان یکی از فعال ترین دانشکده های دانشگاه می باشد که در سال­های اخیر با تلاش و کوشش اساتید ارجمند، کارکنان محترم، دانشجویان عزیز و مسئولان پرتلاش دانشگاه پیشرفت­های قابل توجهی داشته است. و طی سال گذشته، فعالیت های چشمگیری در حوزه های مختلف در این دانشکده صورت گرفته است.
  وی در خصوص تجهیزات موجود دانشکده، گفت: طی سال گذشته از محل اعتبارات تجهیزات و با حمایت های بی دریغ ریاست دانشگاه و معاونت پژوهشی، توانستیم تجهیزات مناسبی برای گروه های آموزشی علم اطلاعات و دانش شناسی و روان شناسی خریداری نمائیم. همچنین با خرید دستگاه BayaMed EEG V32   شاهد راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه علوم شناختی دانشکده بودیم. دستگاه خریداری شده دستگاهی الکترو فیزیولوژی است که علاوه بر تحریک مغز از دوکانال به طور همزمان،قابلیت ثبت را نیز از 8 کانال دارد که در نوع خود منحصر به فرد است. از ویژگی های شاخص این دستگاه می توان به این موضوع اشاره کرد که وجود دو کانال تحریک مستقل از هم، این امکان را به محقق میدهد که به صورت همزمان دو قسمت از مغز را با فرم های متفاوت تحریک کند. شایان ذکر است که کانال های تحریک از کانال های ثبت EEG کاملا مستقل است که باعث می شود در ثبت EEG هیچگونه نو یز و یا تداخلی وجود نداشته باشد. یکی دیگر از آزمایشگاههای دانشکده، آزمایشگاه علوم ورزشی می باشد. این آزمایشگاه با هدف ارائه خدمات تخصصی در حوزه علوم ورزشی به پژوهشگران، اعضای هیات علمی و دانشجویان راه اندازی شده است. اين آزمايشگاه با دراختيار داشتن تجهيزات آزمايشگاهي در حوزه های فیزیولوژی ورزشی و رفتار حرکتی فعالیت می کند. آزمایشگاه علوم ورزشی در راستای زمینه های تحقیقاتی و بررسی ترکیب بدنی و اندازه گیری های ظرفیت ها و عملکرد های ورزشی، تجهیز شده است و یکی از برنامه های پژوهشی سال جاری تکمیل تجهیزات آزمایشگاه فیزیولوژی می باشد.
  حبیبی در تشریح دستاوردهای پژوهشی دانشکده افزود: در طی سال 97، شاهد فعالیت های پژوهشی بسیار ارزشمندی در حوزه چاپ  کتاب و مقالات علمی پژوهشی و ارائه طرح های ارتباط با صنعت و جامعه بوده ایم. تعداد مقالات قابل توجهی در سایه تلاشهای اساتید و دانشجویان دانشکده چاپ و منتشر شده است و تعدادی قرارداد نیزدر رابطه با موضوعات مورد نیاز سازمان ها عقد قرارداد شده است. همچنین نشریه مطالعه کاربردی تندرستی در فیزیولوژی ورزش  که از سال 93مجوز گرفته وشماره اول آن در  پاییز و زمستان 1393به چاپ رسیده است. و شماره ششم  آن نیز زیر چاپ می باشد.
  رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناس در خصوص افتخارات کسب شده توسط دانشکده، تصریح کرد: در سال گذشته در حوزه پژوهشی، آقای جعفر بهادری خسروشاهی دانشجوی دکتری روان شناسی تربیتی  عنوان پژوهشگر فرا برجسته کشور و همچنین دانشجوی و پژوهشگر برتر دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان را به خود اختصاص دهد.
  در راستای عملیاتی کردن سیاست های وزارت در زمینه اشتغال دانشجویان بعد از دانش آموختگی، کارگاه آشنایی با کسب و کارهای ورزشی و تکنیک های مورد نیاز دانش آموختگان علوم ورزشی برای اشتغال و کارآفرینی در ورزش در خرداد ماه 97 با حضور دکتر محمدرضا برومند برای دانشجویان رشته علوم ورزشی و همچنین یک نشست تخصصی دیگر با عنوان "معرفی رشته مطالعات خانواده، کاربردها، فرصت‏ها و ظرفیتهای شغلی" با حضور خانم فهیمه کاه فروش، کارشناس ارشد و مسئول دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان بی سرپرست دادگستری کل استان آذربایجان شرقی، برگزار گردید.

  دکترحبیبی در ادامه این مصاحبه به برگزاری موفق سومین همایش ملی علوم کاربردی ورزش و تندرستی که در سطح بسیار مطلوبی با حضور جمع کثيري از پژوهشگران، اساتيد و دانشجويان علوم ورزشی از دانشگاههای مختلف سرتاسر کشور  در اسفند ماه 97برگزار گردید اشاره کرد. این همایش با هدف هم‌اندیشی و هم‌فکری اساتید ودانش آموختگان  علوم ورزشی سراسر کشوربا رویکردی علمی- کاربردی و در محورهای فیزیولوژی و تغذیه ورزشی، مدیریت ورزشی، آسیب‌شناسی و بیومکانیک ورزشی، رفتار حرکتی و روان‌شناسی ورزشی برگزار گردید. همایش های  علمی ورزشی دانشگاه شهید مدنی فرصتی مغتنم برای معرفی مطالعات دانش‌پژوهان علوم ورزشی  بود و  بستری مناسب برای ارائه یافته‌های جدید علمی محققان در حوزه‌های مختلف علوم ورزشی فراهم نمود.

  دکتر حبیبی به فعالیتهای فرهنگی دانشکده نیز اشاره کرد: چندین همایش دانشجویی با برنامه‏ های متنوع آموزشی و تفریحی با عناوین خانواده شاد یا خانواده سالم، چندین جلسه سخنرانی همراه با پرسش و پاسخ برای عموم دانشجویان، نمایش فیلم با موضوعات اجتماعی به همراه جلسات نقد و بررسی، چندین کرسی آزاداندیشی در راستای مسائل دانشجویان و موضوعات روز جامعه در سطح دانشگاه برگزار شد.
  وی در ارتباط با فعالیت­های درخشان انجمنهای علمی دانشجویی این دانشکده نیز بيان داشت: دانشجویان دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و اساتید دانشکده، فعالیت­های قابل تقدیری داشته اند که از جمله آنها می­توان به برگزاری چندین کارگاه تخصصی و نشست های علمی بویژه در مناسبت های مختلف مانند روز روانشناس و روز خانواده و ...  نام برد.
  دکتر حبیبی درباره برنامه های آتی دانشکده افزود: در سال 97 ، مجوز ایجاد رشته مدیریت ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد از شورای گسترش اخذ شده و انشالله از مهر 98 دانشجو پذیرش خواهیم کرد. برنامه ریزی برای ايجاد مقاطع تحصیلی بين رشته‌اي در مقطع کارشناسی ارشد روان شناسی و مشاوره اعتیاد و همچنین کارشناسی مشاوره و راهنمائی و دکتری روان شناسی عمومی و روان شناسی شناختی در اولویت این دانشکده می باشد. همچنین افزایش کیفیت آموزش از طریق برگزاری جلسات و سیمنارهای تخصصی در حال انجام می باشد. به طریقی که سال گذشته 8 سمینار تخصصی با شرکت اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار گردید و در سال جاری نیز تداوم خواهد یافت.
  رئیس دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی در پایان این گفتگو از حمایت های ریاست، معاونان، تلاش شايسته و همت والاي اساتید فرهيخته و کارمندان پرتلاش شاغل در این دانشکده، تقدیر و تشکر کرد.

  آلبوم تصاویرمعرفی عملکرد و پتانسیلهای دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی در گفتگو با رئیس دانشکده.

  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی
  معرفی دانشکده علوم تربیتی