فارسی | English
سه شنبه 29 مرداد 1398 _ 19 ذو الحجة 1440 _ 20 اوت 2019
  اوقات شرعی 
   
   
  مهمان : 1655
  اعضا عضو سایت : 91
  اعضا آنلاین : 0
  امروز : 5762
  ديروز : 4905
  ماه : 167868
  سال جاری : 1068438
  تعدا مطالب : 2178
  كل : 8074444
   
    امروز
  سه شنبه
  مرداد 1398
  29
  قمری:19 ذو الحجة 1440

  میلادی:20 اوت 2019
   
  تاریخ : سه شنبه 16 بهمن 1397     |     کد : 2274

    برگزاری اولین کارگاه پیشرفت های اخیر در ریاضیات مالی و بیمه
  اولین کارگاه پیشرفت های اخیر در ریاضیات مالی و بیمه به همت گروه ریاضی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.
  اولین کارگاه پیشرفت­های اخیر در ریاضیات مالی و بیمه در صبح روز چهارشنبه 10 بهمن­ ماه 1397 به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، و در محل برج سپهر بانک صادرات ایران شهر تبریز با سخنان دکتر علی عجمی معاون محترم پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد. 
  دکتر مجتبی رنجبر از اساتید گروه ریاضی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دبیر علمی کارگاه پیشرفت­های اخیر در ریاضیات مالی و بیمه، در ارتباط با اهداف برگزاری این کارگاه گفت: کارگاه پیشرفت­های اخیر در ریاضیات مالی و بیمه با هدف فراهم‌آوردن زمینه‌های هم‌اندیشی و تبادل نظر میان مدرسین و کاربران ریاضیات در شاخه‌های مختلف و با سخنرانی اساتید مطرح داخلی در موضاعات متنوع و ب­روز ریاضیات مالی و بیمه، و با حضور پرشور اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از دانشگاه­های شهید مدنی آذربایجان، تبریز، شهید بهشتی تهران، شریف، خوارزمی تهران، پژوهشکده بیمه، تحصیلات تکمیلی زنجان، خاتم، بوعلی همدان، صنعتی سهند تبریز، آزاد تبریز ، صنعتی ارومیه، آزاد ارومیه و کارشناسان بانک صادرات ایران برای اولین بار در شهر تبریز و به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و به یاری حامیان کارگاه در سالن کنفرانس برج سپهر بانک صادرات ایران استان آذربایجان شرقی در روزهای 10 و 11 بهمن 1397 برگزار شد.
  رنجبر در ادامه افزود:  این کارگاه سعی داشت
    مجالی برای بحث و تبادل نظر بین پژوهشگران و فعالان دانشگاهی و فعالان بازار سرمایه و بیمه در زمینه ریاضیات مالی، مهندسی مالی و بیمسنجی، شناسایی زمینه‌های تحقیقاتی مورد نیاز بازار سرمایه، هدایت تحقیقات به سوی رفع نیازهای واقعی کشور، آشنا کردن بازارهای پولی و مالی و بیمه با رشته‌های تحصیلی ریاضیات مالی و مهندسی مالی و بیمه فراهم کند.
  وی در ادامه گفت: فعالیت دو روزه کارگاه به ارایه طیف وسیعی از دستاوردهای علمی اساتید و سخنرانان اختصاص داشت که ریاضیات مالی، مهندسی مالی، بیمه، بیم سنجی را در بر می­گرفت. در طی دو روز 8 سخنرانی یک ساعته توسط آقایان دکتر امیرتیمور پاینده از دانشگاه شهید بهشتی تهران، دکتر حمیدرضا آرین از آزمایشگاه ریسک دانشگاه تورنتو- کانادا، دکتر داود احمدیان از دانشگاه تبریز، دکتر فروش باستانی از دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان، دکتر سید مهدی کاظمی از دانشگاه خوارزمی تهران، دکتر فرزان خامسیان از پژوهشکده بیمه، دکتر علیرضا غفاری حدیقه و دکتر مجتبی رنجبر از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ارائه شد. همچنین در روز اول میزگردی با عنوان "اهمیت و نیاز ایجاد رشته ­های بین­ رشته ­ای، ریاضیات مالی و بیمسنجی، فرصت­های شغلی دانش­ آموختگان در بازار کار ایران" برگزار شد.
  گفتنی است: در بخشی از این کارگاه، با اهدای لوح تقدیری از طرف معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه و دبیرخانه کارگاه، از استاد پیشکسوت جامعه ریاضی کشور، آقای دکتر میرکمال میرنیا تجلیل به عمل آمد.