فارسی | English
جمعه 16 خرداد 1399 _ 13 شوال 1441 _ 5 ژوئن 2020
  استان آذربایجان شرقی
 
  تصاویر دانشگاه
 
  امروز
جمعه
خرداد 1399
16
قمری:13 شوال 1441

میلادی:5 ژوئن 2020
 
تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397     |     کد : 2194


 
مصاحبه با مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه در آستانه هفته پژوهش و فناوری 97
دکتر رحیم محمدرضائی استادیار گروه شیمی دانشکده علوم پایه؛ و مدیرمرکز نوآوری ومرکز رشد، درمصاحبه با روابط عمومی دانشگاه، اقدامات انجام شده در طول یک سال گذشته را تشریح نمود.
محمد رضایی، ابتدامنشور پژوهش و فناوری یک دانشگاه کارآفرین و نسل سوم را بصورت زیر بیان کرد:
- 1مد نظر قرار دادن مشکلات کشور در تحقیق ها و پژوهش ها
  -2تعریف پروژه های کاربردی و حرکت به سمت کارآفرینی با تکمیل چرخه ایده تا فناوری
3- حرکت دانشگاه به سمت خلاقیت، ابداع و نوآوری
 -4تعامل با مراکز تحقیقاتی جهان و تعریف پروژه های مشترک، استفاده از دستاوردهای مراکز تحقیقاتی جهان و ادامه مسیر آنها
-5 ثروت آفرینی از طریق فروش دانش فنی تولیدات علمی
 -6آشنا شدن دانشگاهیان با مفاهیم حقوقی ثبت شرکتها، قراردادها و ثبت اختراعات، قوانین تجارت و مذاکره
وی با اشاره به استقرار 9  واحد فناور در مرکز نوآوری و 4 شرکت فناور در مرکز رشد دانشگاه، به حمایتهای مادی و معنوی از این واحدها نیز اشاره کرد وگفت:  به هسته های فناوری که در مرکز نوآوری مستقر شوند مبلغ 3 میلیون تومان به صورت بلاعوض و با تایید پیشرفت پروژه در طول مدت زمان استقرار پرداخت میشود. همچنین شرکتهای مستقر درمرکز رشد دانشگاه تا مبلغ 70 میلیون تومان کمک مالی به صورت وام دریافت نموده و یک باب دفتر کار درمرکز رشد دانشگاه واقع در ساختمان خطیب ارائه میشود.
مدیرمرکز نوآوری و رشد در ادامه با اشاره به اهمیت شرکتهای دانش بنیان در تجاری سازی و توسعه کسب و کارهای جدید به تأسیس 3 شرکت دانش بنیان درسال گذشته توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه و افزایش کمی و کیفی این شرکتها را از اهداف دانشگاه نسل سوم برشمرد.
محمدرضایی حمایت دانشگاه از ثبت اختراعات داخلی و بین المللی، حمایت از اساتید فناور، برگزاری دومین جشنواره شناسایی و توانمندسازی ایده های برتر (شتاب) دانشگاه در دی ماه 1397، برگزاری منظم کارگاههای فناورانه در طول سال، افزایش شرکتهای دانش بنیان، وافزایش تعداد واحدهای فناور در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه را جزو برنامه های آتی دانشگاه در حوزه فناوری اعلام کرد.

 

محمدرضائی در پایان این گفتگو ضمن تقدیرازحمایتهای مسئولین دانشگاه از فعالیتهای فناورانه و توسعه کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان از دانشجویان و اساتیدی که در راستای تبدیل علم به ثروت و حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین و نسل سوم حرکت میکنند تقدیر و تشکر نمود.
نحوه پذیرش واحدهای فناور در مرکز نوآوری: تکمیل فرم اولیه پذیرش و ارسال از طریق ایمیل زیر به مدیر مرکز رشد و نوآوری جهت داوری:
ipo@azaruniv.ac.ir

 


نوشته شده توسط   مدیریت پورتال : روابط عمومی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان