فارسی | English
سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 _ 18 شعبان 1440 _ 23 آوریل 2019
  اوقات شرعی 
   
   
  مهمان : 977
  اعضا عضو سایت : 91
  اعضا آنلاین : 2
  امروز : 4783
  ديروز : 9041
  ماه : 17565
  سال جاری : 227312
  تعدا مطالب : 2078
  كل : 7233318
   
    امروز
  سه شنبه
  ارديبهشت 1398
  3
  قمری:18 شعبان 1440

  میلادی:23 آوریل 2019
   
  تاریخ : جمعه 16 شهريور 1397     |     کد : 2097

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، بیست و یکمین کنفرانس شیمی فیزیک انجمن شیمی ایران صبح روز پنجشنبه ۱۵ شهریور ۹۷ در تالار معلم تبریز آغاز به کار کرد .


  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در آیین گشایش این کنفرانس در سخنانی با اشاره به لزوم حرکت دانشگاه ها به سوی دانشگاه کارآفرین گفت : برای دستیابی به دانشگاه کارآفرین که مورد نیاز مبرم کشور ماست، باید طوری برنامه ریزی کنیم تا علم تولیدی در آزمایشگاهها، تبدیل به فناوری و محصول شده و ثروت آفرینی نماید .
  دکتر علی عجمی در ادامه افزود : ۳ مولفه اصلی و خصوصیت که برای حرکت به سوی کارآفرینی از الزامات اساسی به شمار می رود عبارت است از دانشگاه، دولت، و بخش خصوصی . چنانچه این ۳ مولفه با هماهنگی لازم بتوانند به شکل مطلوبی با هم کار کنند می توان گفت کشور در جهت نیل به اهداف دانشگاه کارآفرین در حرکت است .
  عجمی با بیان نقش هر یک از مولفه های مذکور تاکید کرد : دولت نقش سیاست گذاری و هدایت کننده دارد، دانشگاه ها بایددر مسیر تولید علم در مرز های دانش، با کارهای گروهی جهت حل مشکلات جامعه قدم بردارند .
  وی ادامه داد : بخش خصوصی متاسفانه در کشور ما نقش کمرنگی در امور تحقیقاتی دارد. بخش خصوصی با استفاده از دانشگاه ها باید در بخش R&D سرمایه گذاری نماید .
  لذا اگر این ۳ مولفه مهم از همکاری و هماهنگی لازم برخوردار باشند، همچنان که دانشگاه ها در تولید علم در طی دو سه دهه  اخیر، خوب درخشیده اند در تاثیر گذاری روی چالش ها و نیاز های جامعه هم نقش خود را به خوبی ایفا خواهند نمود .
  در این کنفرانس، دکتر زلفی گل دبیر انجمن شیمی ایران با تقدیر از رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به سبب حمایت های وی از برگزاری کنفرانس های سالانه شاخه های مختلف شیمی توسط دانشگاه شهید مدنی  آذربایجان، گفت : در عصر کنونی، اساتید ما باید دیپلماسی علمی را گسترش دهند . هر عضو هیات علمی ما باید حداقل با یک عضو هیات علمی خارج از کشور در موضوع کار های تحقیقاتی ملی و بین المللی کار مشترک علمی نمایند .
  زلفی گل در ادامه افزود : ۱۲/۵ درصد تولید علم در کشور مربوط به علم شیمی می باشد که رشته  شیمی فیزیک به لحاظ تعداد، در صدر می باشد. نکته مهم آن است که ما باید پروژه های کاربردی را بیشترجدی بگیریم تا در زمینه تولید محصول و ایجاد اشتغال، کار های اساسی صورت بگیرد و در نتیجه شخصیت علمی کشور به صورت متوازن رشد نماید .
  گفتنی است در طی برگزاری آیین افتتاحیه این کنفرانس از دبیران علمی و اجرایی و شیمیست برتر شاخه  شیمی فیزیک ایران در سال ۱۳۹۷ (دکتر محمد حسن انتظاری) از دانشگاه فردوسی مشهد توسط انجمن شیمی ایران تجلیل شد .


  دکتر جابر جهان بین، دبیر علمی این کنفرانس نیز در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه، در خصوص اهداف برگزاری کنفرانس گفت: این کنفرانس به منظور ارتباط هر چه بیشتر دانشمندان شیمی فیزیک و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تبادل نظر در باره مشکلات پژوهشی، آموزشی، بررسی پیشرفتهای اخیر این علم در جهان و همچنین ارتباط هرچه بیشتردانشگاه و صنعت برگزار میشود. همانگونه که استحضار دارید، شیمی فیزیک بنیادی ترین گرایش شیمی بوده و صنایع شیمیایی مبتنی بر این علم میباشد، چنانچه این شاخه از شیمی درهرکشوری توسعه یابد، آن کشوردر صنایع شیمیایی، پتروشیمی و نفت توسعه یافته تر خواهد شد. بنا براین یکی از بخشهای مهم این کنفرانس به مهمترین معضلات دنیای حاضر یعنی انرژیهای نو و تجدید پذیر و حفاظت از محیط زیست است.
  وی در خصوص مقالات رسیده به دبیرخانه واساتید شرکت کننده دراین کنفرانس نیز گفت :
  در مجموع ۳۰۵ مقاله به دبیرخانه کنفرانس رسیده است که ازاین تعداد، سیصد مقاله بعد از داوری‌ها و ویرایشهای علمی، مورد پذیرش قرار گرفته است.حدود بیست مقاله بصورت سخنرانی و بقیه بصورت پوستر پذیرش شده اند. در این کنفرانس علاوه بر ارائه مقالات، بیش از ده نفر از اساتید و پژوهشگران مشهور و مجرب، بصورت مدعو سخنرانی دارند.
  در این کنفرانس بیش از چهل نفر از اساتید و شیمی فیزیکدانان مجرب کشورمان حضور دارند که در کنار دانشجویان دکترای تازه فارغ التحصیل شده یا در شرف فراغت از تحصیل و همچنین اساتید جوان دانشگاههای مختلف جلوه و خصوصیت جالبی به کنفرانس خواهد داد زیرا که این گرایش از شیمی، کمترین تعداد دانشجو و استاد را در بین شیمیستهای کشورمان دارد، درمقایسه با ترکیب شرکت کنندگان در کنفرانس‌های دیگر، نشان از اهمیت روز افزون این گرایش در کشور و همچنین اهمیت این کنفرانس در بین شیمی فیزیکدانهای کشورمان دارد.
  دکتر جهان بین در ادامه افزود:
  یکی از مهمترین بخشهای این کنفرانس کارگاههای آموزشی است که در حاشیه آن برگزار شد. کارگاههای فوق که شامل دو بخش مجزا خواهدبود، عبارتند از آشنایی با مطالعه برهمکنش دارو با ماکرومولکول‌های زیستی با استفاده از شبیه سازی دینامیک مولکولی و مطالعه جذب و تخریب آلاینده های زیست محیطی بر روی نانوذرات دوبعدی با استفاده از محاسبات نظریه تابعی چگالیدر این کارگاه‌ها مواردی مورد بحث قرار می گیرد که در آزمایشگاه شبیه سازی در حال حاضر جزو موضوعات پژوهشی ودرمرز دانش می باشند.
  دبیر علمی بیست و یکمین کنفرانس شیمی فیزیک ایران درپایان گفت: برگزاری کنفرانس کار گروهی است که اجرای موفق آن بدون مشارکت تمام بخش‌های دانشگاه امکان پذیرنخواهد بود لذا جا دارد که از ریاست محترم دانشگاه، معاونت پژوهشی، ریاست دانشکده علوم پایه، دبیر اجرایی کنفرانس ( دکتر رحمان سلامت )، مدیریت گروه شیمی، اعضای محترم گروه شیمی و همچنین دانشجویان تحصیلات تکمیلی شیمی فیزیک، و تمامی همکاران و عزیزانی که دستی در این کار دارند تشکر و قدردانی کنیم. 
  اختتامیه کنفرانس، به روایت تصاویر :

  آلبوم تصاویر بیست و یکمین کنفرانس شیمی فیزیک ایران در تبریز برگزارشد

  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97
  کنفرانس شبمی فیزیک97