فارسی | English
چهارشنبه 3 بهمن 1397 _ 17 جمادى الأولى 1440 _ 23 ژانویه 2019
  اوقات شرعی 
   
   
  مهمان : 2655
  اعضا عضو سایت : 91
  اعضا آنلاین : 1
  امروز : 2717
  ديروز : 9202
  ماه : 19904
  سال جاری : 2189389
  تعدا مطالب : 2009
  كل : 6536353
   
    امروز
  چهارشنبه
  بهمن 1397
  3
  قمری:17 جمادى الأولى 1440

  میلادی:23 ژانویه 2019
   
  تاریخ : شنبه 12 خرداد 1397     |     کد : 2054

  درآستانه بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران وباهدف تجدید پیمان باآرمانهای والای امام خمینی (ره)، شهدا و رهبری مراسم بزرگداشتی درروز شنبه 12 خرداد ماه در محل یادمان شهید گمنام دانشگاه برگزارشد.
   
  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم، دکتر ولی زاده، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، طی سخنانی ضمن تسلیت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) وگرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم، با اشاره به یگانه رمز پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، به رهبری امام امت گفت: همدلی، انسجام ملی وصف نشدنی مردم و وحدت کلمه، همواره رمز بزرگ پیروزی مردم به رهبری امام خمینی (ره) در بحرانهای مهم بود، لذا همین خصوصیت مهم مردمی، در زمان فعلی نیز راهکار عبور از مشکلات داخلی و خارجی است.
  حجت الاسلام والمسلمین نقیان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز در سخنان کوتاهی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، درتبیین شخصیت حضرت امام خمینی(ره) به ذکر خاطره ای از زبان شهید مطهری از امام پرداخت و گفت: شهید مطهری در خاطره ای از امام می گوید: من که قریب دوازده سال در خدمت این مرد بزرگ تحصیل کرده‌ام، باز وقتی که در سفر اخیر به پاریس به ملاقات و زیارت ایشان رفتم، چیزهایی از روحیه او درک کردم که نه فقط بر حیرت من، بلکه بر ایمانم نیز اضافه کرد. وقتی برگشتم،‌ دوستانم گفتند: «چه دیدی؟».
  گفتم چهارتا «آمن» دیدیم.
  آمن به هدف- به هدفش ایمان دارد. دنیا اگر جمع بشود،‌ نمی‌تواند او را از هدفش منصرف کند.
  آمن بسبیله - به راهی که انتخاب کرده، ایمان دارد. امکان ندارد بتوان او را از این راه منصرف کرد. شبیه همان ایمانی که پیغمبر به هدفش و به راهش داشت.
  آمن بقوله - در میان همه رفقا و دوستانی که سراغ دارم، احدی مثل ایشان به روحیه مردم ایران ایمان ندارد
  آمن بربه؛ به خدایش ایمان داشت، امام به من گفت: فلانی این ما نیستیم که چنین می کنیم، من دست خدا را به وضوح حس می کنم.