شنبه 2 تير 1397 _ 09 شوال 1439 _ 23 ژوئن 2018
فارسی | English
 
 
اوقات شرعی 
 
 
مهمان : 4654
اعضا عضو سایت : 90
اعضا آنلاین : 0
امروز : 1710
ديروز : 7812
ماه : 9522
سال جاری : 626161
تعدا مطالب : 1858
كل : 4973125
 
  امروز
شنبه
تير 1397
2
قمری:09 شوال 1439

میلادی:23 ژوئن 2018
 
تاریخ : شنبه 12 خرداد 1397     |     کد : 2054

درآستانه بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران وباهدف تجدید پیمان باآرمانهای والای امام خمینی (ره)، شهدا و رهبری مراسم بزرگداشتی درروز شنبه 12 خرداد ماه در محل یادمان شهید گمنام دانشگاه برگزارشد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم، دکتر ولی زاده، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، طی سخنانی ضمن تسلیت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) وگرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم، با اشاره به یگانه رمز پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، به رهبری امام امت گفت: همدلی، انسجام ملی وصف نشدنی مردم و وحدت کلمه، همواره رمز بزرگ پیروزی مردم به رهبری امام خمینی (ره) در بحرانهای مهم بود، لذا همین خصوصیت مهم مردمی، در زمان فعلی نیز راهکار عبور از مشکلات داخلی و خارجی است.
حجت الاسلام والمسلمین نقیان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز در سخنان کوتاهی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، درتبیین شخصیت حضرت امام خمینی(ره) به ذکر خاطره ای از زبان شهید مطهری از امام پرداخت و گفت: شهید مطهری در خاطره ای از امام می گوید: من که قریب دوازده سال در خدمت این مرد بزرگ تحصیل کرده‌ام، باز وقتی که در سفر اخیر به پاریس به ملاقات و زیارت ایشان رفتم، چیزهایی از روحیه او درک کردم که نه فقط بر حیرت من، بلکه بر ایمانم نیز اضافه کرد. وقتی برگشتم،‌ دوستانم گفتند: «چه دیدی؟».
گفتم چهارتا «آمن» دیدیم.
آمن به هدف- به هدفش ایمان دارد. دنیا اگر جمع بشود،‌ نمی‌تواند او را از هدفش منصرف کند.
آمن بسبیله - به راهی که انتخاب کرده، ایمان دارد. امکان ندارد بتوان او را از این راه منصرف کرد. شبیه همان ایمانی که پیغمبر به هدفش و به راهش داشت.
آمن بقوله - در میان همه رفقا و دوستانی که سراغ دارم، احدی مثل ایشان به روحیه مردم ایران ایمان ندارد
آمن بربه؛ به خدایش ایمان داشت، امام به من گفت: فلانی این ما نیستیم که چنین می کنیم، من دست خدا را به وضوح حس می کنم.