فارسی | English
سه شنبه 29 مرداد 1398 _ 19 ذو الحجة 1440 _ 20 اوت 2019
  اوقات شرعی 
   
   
  مهمان : 1638
  اعضا عضو سایت : 91
  اعضا آنلاین : 0
  امروز : 5745
  ديروز : 4905
  ماه : 167851
  سال جاری : 1068421
  تعدا مطالب : 2178
  كل : 8074427
   
    امروز
  سه شنبه
  مرداد 1398
  29
  قمری:19 ذو الحجة 1440

  میلادی:20 اوت 2019
   
  تاریخ : چهارشنبه 13 اسفند 1393     |     کد : 1006

  برگزاری مراسم یادبود شهدای بمباران شیمیایی حلبچه و سردشت در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طی مراسمی به همت دانشجویان کردزبان دانشگاه و با حمایت های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، یاد و خاطره ی شهدای بمباران شیمیایی مناطق حلبچه و سردشت گرامی داشته شد. دکتر حسن ولی زاده، سرپرست دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین عمران عباسپور، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هر کدام به صورت جداگانه در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم گویی در سخنان کوتاهی حملات شیمیایی رژیم سابق بعث عراق به مردم غیر نظامی شهر های حلبچه و سردشت را محکوم نمودند.


  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طی مراسمی به همت دانشجویان کردزبان دانشگاه و با حمایت های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، یاد و خاطره ی شهدای بمباران شیمیایی مناطق حلبچه و سردشت گرامی داشته شد.
  دکتر حسن ولی زاده، سرپرست دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین عمران عباسپور، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هر کدام به صورت جداگانه در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم گویی در سخنان  کوتاهی حملات شیمیایی رژیم سابق بعث عراق به مردم غیر نظامی شهر های حلبچه و سردشت را محکوم نمودند.
  دکتر قسیم عثمانی، نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مراسم در سخنانی با اشاره به نقش آمریکا و کشور های هم پیمان آن در حمایت و تجهیز رژیم سابق بعث عراق، آنها را عامل اصلی جنایات در منطقه دانسته و افزود: امروز نیز سرنوشت کوبانی و شنگال دست خوش سیاست های شوم آمریکا و اسرائیل قرار گرفته است.
  وی با تأکید بر نقش جمهوری اسلامی ایران در یاری و کمک رسانی و درمان مصدومین شیمیایی حلبچه خاطر نشان کرد: در جریان حمله گروه تروریستی داعش بر شهرهای کردستان عراق نیز جمهوری اسلامی ایران یکی از مؤثرترین کشور ها در انواع کمک رسانی نظامی و بشردوستانه برای آزاد سازی این مناطق بود.
  وی در انتهای سخنان خود با تقدیر از مسئولین دانشگاه، مراتب قدردانی خود را از دانشجویان کردزبان دانشگاه به جهت برپایی چنین مراسماتی ابراز نمود.
  محمد باوردی مقدم، پژوهشگر و فعال مطبوعاتی نیزدر این مراسم با دیدی روانکاوانه به بررسی ابعاد زمانی این فاجعه و شرایط اجتماعی قبل، حین و بعد از فاجعه بمباران شیمیایی پرداخت.
  سپس با اجرای موسیقی زنده توسط هنرمند کرد، صلاح الدین خضری و پخش همزمان تصاویری از فاجعه، فضای معنوی و عارفانه ای در این مراسم حاکم شد.
  گفتنی است : این مراسم با بخش های متنوعی مانند شعر خوانی توسط شاعر فرزانه کرد استاد سعید نجاری متخلص به (ماموستا ئاسو)و اجرای گروه تئاتر آگرین همراه بود.  نوشته شده در   چهارشنبه 13 اسفند 1393  ساعت  14:52   توسط   مدیریت پورتال : روابط عمومی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان   
  ویرایش شده در دوشنبه 18 اسفند 1393 ساعت 08:26 توسط مدیریت پورتال : روابط عمومی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
  PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
  نظرات شما :